ברוכים הבאים לאתר של קרן ויינברג.  בעמוד זה ניתן למצוא מידע על מדיניות הקרן לגבי מתן מענקים בישראל.  בנוסף להתאמה לסדר העדיפויות של הקרן במתן מענקים בתחומי דיור, בריאות, תעסוקה, וחינוך, מענקים בישראל חייבים להתאים לאחת מתחומי העדיפות המתוארים להלן.

ישראל

הזדקנות בתוך הקהילה

כמו בארה”ב, הקרן תומכת בפרוייקטים המאפשרים לאזרחים וותיקים להמשיך להיות עצמאים בתוך קהילותיהם עם איכות חיים מיטבית.

להלן מספר דוגמאות של פרוייקטים רלוונטים:

  • תוכנית להתאמת בית האזרח הוותיק כדי לאפשר קבלת שירותים וממוש זכויות.
  • מודלים המטפלים בגורמי בריאות חברתיים במטרה למנוע אשפוז, אשפוז חוזר, ומעבר למוסד.
  • תוכניות התומכות במטפלים/ות על ידי מתן עזרה בטיפולים אישיים יומיומיים באזרח הוותיק כגון רחצה, הלבשה, הליכה, אכילה וכו’.
  • מיזם “אשכולות” בהובלת המוסד לביטוח לאומי. המיזם תומך בשיפוץ של בתי סיעוד במטרה לחולל שינוי תרבותי ולשדרג את המתקנים.  על כל פרוייקט לתת עדיפות לטיפול ממוקד-אדם, המאפשר לדיירים לקבל החלטות על חיי היומיום שלהם, לרבות בחירות הקשורות באוכל, השתתפות בפעילות, וחיי חברה.

תעסוקה

הקרן תומכת בתוכניות הכשרה טכניות לא-אקדמאיות המובילות לעצמאות כלכלית.  פרוייקטים יכולים לשרת מגוון אוכלוסיות הכולל ,אך לא מוגבל לאזרחים ערבים, חרדים, יוצאי אתיופיה, נשים בסיכון, הגיל השלישי, ואנשים בעלי מוגבלויות.

להלן מספר דוגמאות של פרוייקטים מסוג זה:

  • תוכניות תעסוקה המותאמות תרבותית להכשרת אוכלוסיות מוחלשות – לרבות ערבים, חרדים, יוצאי אתיופיה – לעבודה בסקטור הטכנולוגי.
  • תוכניות בתנאי פנימייה הכוללות הכשרה בהתאמה אישית, הדרכה, ושירותים תומכים נוספים עבור אנשים מעוטי יכולת ואנשים מוחלשים.

נשים וילדים בסיכון

הקרן תומכת בארגונים ותוכניות הנותנים מענה לצורכי נשים וילדים בסיכון בישראל, כגון חסרי בית, קורבנות של אלימות במשפחה, וחסרי תעסוקה יציבה.  על הפרוייקטים לתת עדיפות להנגשת שירותים תומכים ולכוון להשגת עצמאות כלכלית.

להלן מספר דוגמאות של פרוייקטים כגון אלה:

  • בנייה או שיפוץ של מקלטים לנשים וילדים הנחלצים מאלימות במשפחה.
  • תוכניות המקנות אוריינות פיננסית, מספקות ליווי משולב ומקיף, ושירותים תומכים המביאים ליתר עצמאות כלכלית עבור נשים בסיכון וילדיהן.

צור קשר

עם שאלות לגבי תהליך הגשת בקשה למענק, יש לפנות לרפי רון rrone@hjweinberg.org    או יונתן הורנשטיין   jhornstein@hjweinberg.org.